ایمپلنت دندان در کرج

ایمپلنت دندان در کرج

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) توسط بهترین متخصص ایمپلنت دندان در کرج جایگزینی عالی برای دندان از دست رفته است که امروزه محبوبیت آن به شدت رو به افزایش است و بهتر است توسط متخصص ایمپلنت دندان خوب در تهران انجام شود .

بهترین متخصص ایمپلنت دندان در کرج کیست ؟

اگه شما هم به دنبال یک متخصص ایمپلنت دندان معروف و کار کشته میگردید و برای زیبایی و سلامت دندان هایتان میخوایید هزینه کنید ، اما نمیدانید بهترین متخصص ایمپلنت دندان در کرج کیست ، بهتون پیشنهاد میکنم با ادامه این مطالب که در مورد معرفی معروف ترین متخصص های ایمپلنت است ، همراه باشید تا بتوانید انتخاب خوبی رو انجام بدید .

ایمپلنت پین هایی هستند ( فیکسچر نامیده می شوند) که از تیتانیوم خالص سازگار با بافت های بدن ساخته شده که درون استخوان فک به طریق جراحی کاشته می شود و پروتز دندان (ثابت و متحرک) ،قابل اتصال به این ایمپلنت ها هستند .

ایمپلنت از جنس تیتانیوم که فلزی خنثی است و با بدن سازگاری دارد ، ساخته می‌شود و به همین دلیل به عنوان غیرخودی توسط بدن شناسایی نمی‌شود.   این فلز در ابتدا در پای افرادی که استخوان پای آن‌ها آسیب دیده بود ، استفاده می‌شد و در سال ۱۹۵۲ نظریه کاربرد آن در استخوان فک توسط دانشمندی به نام اینگوار برنمارک ارائه شد و آن را ایمپلنت نامید و نخستین ایمپلنت‌ها در سال ۱۹۶۵ ساخته شد .

ایمپلنت دندان در کرج , ایمپلنت دندان , ایمپلنت در کرج , متخصص ایمپلنت در کرج , کاشت دندان در کرج

افراد واجد شرایط ایمپلنت

ایمپلنت یا کاشت دندان ، تنها درمانی است که می تواند جای خالی دندان های از دست رفته را همانند دندان های واقعی پر کند . دندان های کاشته شده کاملا طبیعی به نظر رسیده و هنگام صحبت کردن ، غذا خوردن و لبخند زدن عملکردی مانند دندان های واقعی دارند .

نکته مهم در کاشت دندان ، وجود بافت استخوانی کافی در آرواره های فرد است . در صورتی که بافت استخوانی به دلیل بیماری ، مصرف داروهای خاص یا دلایل دیگر تحلیل رفته و یا استخوان های فک از سلامت و استحکام کافی برخوردار نباشند ، ایمپلنت دندان موفقیت آمیز نخواهد بود . در صورت وجود چنین مشکلاتی ابتدا باید به ترمیم بافت استخوان پرداخت .

درمان ترمیمی استخوان های فک ، به وسیله عمل جراحی پیوند استخوان انجام می شود . پس از این که استخوان های فرد استحکام کافی را پیدا کرد، می توان اقدام به ایمپلنت یا کاشت دندان نمود .

ایمپلنت کار گذاشته شده در استخوان فک ، دقیقا به عنوان ریشه دندان عمل می کند و روکش نصب شده به روی این ریشه مصنوعی ، مانند دندان طبیعی فرد، عمل خواهد کرد.

کاشت ایمپلنت در بعضی افراد امکان پذیر نیست :

  • خانم های باردار
  • کودکانی که هنوز در سن رشد هستند و استخوان فک آنها کاملا رشد نکرده است.
  • افرادی معتاد به مصرف انواع دخانیات یا الکل هستند.
  • افرادی که در ناحیه سر و گردن ، تحت پرتو درمانی قرار گرفته اند.
  • افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند دیابت ، فشار خون بالا، هموفیلی و …

لازم به ذکر است ، افرادی که دارو مصرف می کنند یا عادات دندانی خاصی (مانند دندان قروچه) دارند، قبل از شروع درمان حتما باید این موارد را با دندان پزشک در میان بگذارند .

آیا ایمپلنت درد دارد ؟

شما در هنگام ایمپلنت دندانی کمی درد جزیی دارید و در مرحله اولیه ایمپلنت نیز ،احساس درد طبیعی بوده و این درد ممکن است از هفت تا ده روز طول بکشد ، البته شما می توانید برای کاهش درد از مسکن ، ایبوپروفن استفاده کنید ، مصرف مسکن را طبق دستور پزشک صورت دهید . در صورت تداوم درد ، دندانپزشک یا جراح ایمپلنت ممکن است ، مسکن های قوی تری برای شما تجویز کند.

ایمپلنت دندان در کرج , ایمپلنت دندان , ایمپلنت در کرج , متخصص ایمپلنت در کرج , کاشت دندان در کرجنکاتی مهم درباره ایمپلنت و کاشت دندان که باید بدانید

   عدم آسیب ایمپلنت به استخوان فک

ایمپلنت دندان به دلیل اینکه از جنس تیتانیوم است در بدن کاملا خنثی عمل می‌کند و برای بدن هیچ‌گونه واکنش مضری ایجاد نمی‌کند و تمایل دارد با تغییراتی که در سطح آن ایجاد شده ، جذب استخوان فک شود . ایمپلنت‌ها از ادامه تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می‌کند و در استخوان هیچ واکنشی ایجاد نمی‌کند مگر در شرایط بسیار نادر

   ایمپلنت موجب درد و ناراحتی نمی‌شود

جراحی ایمپلنت دندان در کرج در محیط استریل انجام می‌شود و نسبت به دیگر جراحی‌های دهان و دندان کاملا بدون درد و ناراحتی است و اگر دستورات پزشک رعایت شود این جراحی به راحتی انجام می‌شود.

   جراحی ایمپلنت را می‌توان همزمان با کشیدن دندان انجام داد

معمولا دندان‌هایی که نمی‌توان نگهداری کرد ، کشیده می‌شوند و ۲ تا ۳ ماه پس از آن استخوان سازی در قسمت بدون دندان انجام می‌شود اما در برخی شرایط  ممکن است دندان پزشک تشخیص دهد ریشه دندان دچار عفونت فعال نیست و می‌توان همزمان با کشیدن دندان ایمپلنت انجام شود . در این روش بی‌حسی و جراحی در یک مرحله انجام می‌شود و زمان درمان طولانی نمی‌شود .

   ممکن است قرار دادن دندان روی ایمپلنت کمی زمان ببرد

پس از اینکه ایمپلنت در دهان قرار داده شد برای اینکه استخوان اطراف ایمپلنت کاملا شکل بگیرد ۲ تا ۴ ماه یا حتی در برخی مواقع ۶ ماه زمان می‌برد . اما با توجه به شرایط ممکن است در برخی مواقع که استخوان فک مناسب باشد روکش موقت یا دائم همزمان با ایمپلنت دندان قرار داده شود.

   نیاز به جراحی سینوس فک برای برخی از بیماران

افرادی که زمان زیادی از کشیدن دندان های خلفی فک بالایشان می گذرد به دلیل اینکه سینوس استخوان فک بالا درون استخوان گسترش یافته استخوان کافی برای قرر دادن ایمپلنت ندارند بنابراین لازم است قبل از قرار دادن ایمپلنت استخوان فک ترمیم شود و پس از ترمیم یا ۴ ماه پس از ترمیم می توان ایمپلنت را قرار داد.

   جراحی ایمپلنت برای برخی افراد نباید انجام شود

جراحی ایمپلنت در اغلب افراد انجام می شود و محدودیت ندارد مگر در مواقع بسیار کم مثل بیمارانی که دیابت کنترل نشده دارند و بیمارانی که تحت رادیوتراپی هستند  و بیمارانی که  مدت طولانی تحت درمان بیس فسفونات بوده اند . تجویز ایمپلنت برای این افراد به تشخیص پزشک بستگی دارد .

   شایعات اشتباه درباره ایمپلنت

در رابطه با جراحی ایمپلنت شایعات زیادی از مردم شنیده می‌شود ، مانند: بعد از جراحی ایمپلنت سرتان را نباید خم کنید ، بعد از جراحی ایمپلنت نباید سرما بخورید، قرار دادن ایمپلنت در دهان باعث ایجاد عفونت می‌شود و بسیاری از شایعات دیگر ، که باید گفت این باورهای غلط هیچ گونه توجیه علمی ندارد و تنها شایعاتی بیش نیست . بهتر است قبل از جراحی ایمپلنت با دندان پزشک خود مشورت کنید و سوالات خود را بپرسید تا شک و تردیدها از بین برود .

قیمت ایمپلنت دندان در کرج 

قیمت درمان ایمپلنت دندان را چندین فاکتور تعیین می‌کند :

   قیمت فیکسچر ایمپلنت مصرفی
   قیمت هیلینگ و ایمپرشن کوپینگ
   نوع اباتمنت مصرفی که مستقیم یا زاویه دار باشند یا اساسا با cadcam و با طراحی کامپیوتری خاص هر فرد ساخته شود
   نوع پروتز و روکشی که روی ایمپلنت قرار داده می‌شود فلز دار باشد یا از جنس زیرکونیا و یا اینکه با اسکن سه بعدی ۳shape وبا cadcam ساخته شود.
   دستمزد متخصص ایمپلنت بسته به مهارت و سابقه کار
   تجهیزات کلینیک و استریلیزاسیون و مواد مصرفی

Call Now Buttonتماس