جراحی چانه

پروتز چانه

پروتز چانه

پروتز چانه با تغییر ابعاد چانه باعث بهبود تناسب صورت می شود و چانه کوچک را با افزایش پهنا ، ارتفاع یا جلو آمدگی ان بزرگتر می کند تا هارمونی صورت بهتر شود . اگرچه یک روش جراحی کوچک است ، اما تاثیر قابل توجهی بر ظاهر شخص دارد .

پروتز چانه این کارها را انجام می دهد :

  • -  افزایش جلو آمدگی چانه
  • -  افزایش پهنای چانه ( عریض تر کردن چانه )
  • -  غبغب را مخفی می کند
  • -  افزایش ارتفاع عمودی چانه
  • -  کاهش یا رفع فرو رفتگی عضله چانه
  • -  بهبود تناسب و هماهنگی کلی صورت ( یک چانه کوچک باعث می شود که بینی بزرگتر به نظر برسد )

قرار دادن پروتز چانه تاثیر قابل توجهی بر ظاهر دارد . این مساله را در نظر بگیرید که از پروتز چانه چه می خواهید . در مورد میزان جلو آمدگی لازم چانه و نیز میزان پهنا یا بلندی که برای چانه می خواهید ، فکر کنید . البته آنالیز چهره را انجام می دهد و توصیه هایی براساس ایراد های زیبایی و نیازهای شخصی شما می کند . مردان و زنان را نباید به یک شیوه درمان کرد. مردان معمولا با چانه های بزرگ بهتر به نظر می رسند در حالی که انجام این کار برای زنان باعث می شود ظاهر مردانه پیدا کنند . اقدامات دیگری را نیز می توان با پروتز چانه درنظر گرفت از جمله لیپوساکشن گردن ، مینی لیفت گردن ، لیفت گردن و صورت . این روش ها باعث مشخص تر شدن حدود گردن می شوند ( با بر داشتن چربی اضافه و واضح تر شدن زاویه بین گردن و چانه ) و تاثیرات و نتیجه کلی پروتز چانه را افزایش می دهند .

   تزریق ژل

   تزریق چربی

   بریدن قسمتی از استخوان چانه و به جلو کشیدن آن

   گذاشتن پروتز

ژلی که برای برجسته کردن اعضاء بدن منجمله چانه بکار می رود ماده ای مصنوعی است . قوامی شبیه ژلۀ خوراکی دارد . فرمولاسیون آن به گونه ای است که برای بدن بی ضرر باشد . ماندگاری آنها بسته به کارخانه سازنده متفاوت است . این ژل ها در سرنگ های انسولین بسته بندی شده ، استریل و آماده تزریق هستند . تزریق آنها در مطب قابل انجام بوده ، تقریباً بدون درد است و به سهولت انجام می شود . از معایب آن احتمال عفونت و احتمال جابه جایی است .

تزریق چربی نیز روش دیگری برای برجسته کردن چانه است . بدین منظور با بی حسی موضعی چربی از شکم یا ران خود فرد ساکشن می شود . پس از سانتریفیوژ کردن و تخلیص ، این چربی در ناحیه چانه تزریق می شود . امتیاز این روش آن است که ماده ای که به چانه حجم می دهد از بدن خود فرد تهیه شده و جسم خارجی نیست. عیب اصلی تزریق چربی میزان جذب بالای آن است به طوریکه پس از 6 ماه میزان زیادی از چربی تزریق شده جذب می شود .

ژنیو پلاستی یا بریدن و جلو آوردن قسمتی از استخوان چانه نیز روش دیگری برای تقویت چانه است . بدین منظور در داخل دهان حد فاصل لب و فک تحتانی برش می دهیم . نسج نرم را از روی استخوان بلند می نمائیم . قسمت پائینی چانه را بریده و به جلو کشیده و در جای مناسب با پیچ های مخصوص ثابت می کنیم . سپس محل برش داخل دهانی را با نخ بخیۀ قابل جذب می دوزیم.

مزیت این روش آن است که از جسم خارجی برای تقویت چانه استفاده نمی شود و چانه را به اندازۀ دلخواه می توان جلو آورد . عیب این روش آن است که احتمال آسیب عصب حسی لب پائین در این حالت بیشتر از روش گذاشتن پروتز است .

استفاده از پروتز برای تقویت چانه و جلو آوردن آن روش مناسبی است . جنس پروتزها و شکل و اندازه و ابعاد آنها متفاوت است و این امر دست جراح را در انتخاب شکل و نوع مناسب برای هر فرد متقاضی جلو آوردن چانه باز نگاه می دارد.

به طور کلی پروتزها از ماده مخصوصی که شبیه پلاستیک فشرده است ساخته شده اند . جنس آنها به گونه ای است که برای بدن ضرری نداشته باشند . این پروتز ها دائمی هستند ، جذب نمی شوند و با ضربه نمی شکنند . شکل بعضی از آنها به نحوی است که فقط چانه را جلو می آورد . بعضی دیگر آنوتومیکال هستند یعنی از آناتومی طبیعی چانه پیروی می کنند و نه تنها چانه را جلو می آورند که انحنای طبیعی چانه را نیز پوشش می دهند.

زاویه سازی صورت

روش های زاویه سازی صورت :

   تزریق بوتاکس در چانه

جراحی زیبایی چانه که در اصطلاح پزشکی به آن ژینوپلاستی یا منتوپلاستی گفته می شود به منظور تغییر شکل در چانه با کوچک کردن چانه ( منتوپلاستی ) یا بزرگ کردن آن  ( ژنیوپلاستی ) صورت می گیرد.

   لیپوساکشن

   تزریق ژل

   تزریق ژل برای برجسته کردن چانه

   تزریق ژل برای ایجاد تغییرات ظاهری در گونه

   تزریق چربی و زاویه سازی صورت

اگر به دلیل داشتن چانه کوتاه یا فک برجسته و پهن خود ، از فرم صورتتان ناراضی هستید ، احتمالاً شما هم یکی از طرفداران جراحی زاویه‌ سازی صورت خواهید شد.

قبل از اقدام به عمل جراحی کوچک کردن فک خود می‌توانید از طریق مشاوره با دکتر امین نوروزی اطلاعات کاملی را در خصوص مراحل این جراحی کسب کنید. پ

فوائد و مزایای زاویه سازی صورت :

جراحی زاویه سازی صورت می‌تواند عزت نفس افراد را به طور چشمگیری بهبود بخشیده و ظاهر کلی صورت را زیبا و جذاب‌تر سازد . این جراحی سبب تعادل و تناسب بیشتر صورت می‌شود . اگر جراحی زاویه‌ سازی صورت در صورت لزوم همراه با جراحی لیفت صورت و گاهی اوقات جراحی زیبایی بینی انجام شود، می‌تواند نتیجه فوق‌العاده‌ای در بر داشته باشد.

 زاویه سازی صورت و گونه با ماساژ :

زاویه سازی صورت ، تاثیر زیادی بر زیبایی دارد . گاهی برایتان اتفاق افتاده است که احساس کنید گونه هایتان چاق شده است ؟ احساس کنید صورتتان پف کرده است ؟ گاهی فرد به طور کلی چاق است و باید با کم کردن وزن، صورت خود را نیز لاغر کند ولی گاهی دلیل این چاقی صورت بیماری و دلایل دیگر است که با ورزش و تغذیه ی مناسب قابل درمان است.

 این مهم است که بدانید چیزی در بر روی صورتتان می بینید چربی است یا احتباس آب در زیر پوست ؟ احتباس آب در زیر پوست یا همان پف صورت دلایل مختلفی مثل از دست دادن آب و رژیم غذایی خاص و … دارد و معمولا اطراف چشم ایجاد می شود . اگر صورتتان چنین حالتی دارد می توانید اقداماتی را برای از بین بردن مایع مازاد صورت انجام دهید

زاویه سازی صورت و فک با تزریق بوتاکس :

از این روش برای بزرگ و کوچک کردن فک استفاده می شود ، برای کوچک کردن زمانی که بوتاکس در ناحیه های مورد نطر تزریق می گردد باعث ایجاد خط فکی ظریف و زنانه ای می شود.

بیمار پس از تزریق بوتاکس می تواند فعالیت های روزمره خود را شروع کند .

زوایه سازی صورت و فک با تزریق چربی :

تزریق چربی می تواند تاثیر بسزایی در خط فک داشته باشد و سبب متناسب شدن فک با سایر اجزاء صورت شود.

چربی مورد نیاز برای تزریق از بدن خود فرد تهیه می شود به همین دلیل هیچ خطر و عارضه ای بیمار را تهدید نمی کند.

تزریق چربی در کلینیک به صورت سرپایی انجام می شود.

مراقبت های بعد از زاویه سازی صورت چیست؟

در صورتی که پزشک دارویی برای تان تجویز کرده است راس ساعت مصرف کنید.

تا دو هفته هنگام خوابیدن و استراحت کردن زیر سر خود دو بالشت قرار دهید.

جهت کاهش تورم و کبود بعد از تزریق از کمپرس یخ استفاده کنید.

زاویه سازی صورت و فک بدون جراحی - تزریق  ژل هیالورنیک :

با تزریق ژل هیالورنیک در نواحی مثل زاویه فکی و خطوط  فکی می توان این خطوط را برجسته کرد و در قسمت تحتانی صورت برجسته شدن زاویه فکی جذابیت خاصی به کل صورت می بخشد و نمای صورت فرد را لاغر و استخوانی می سازد .

بیشتر افراد با ایجاد زاویه در قسمت فک صورتشان لاغر و استخوانی می شود و به زیبایی هنرپیشگان  جلوه میکند . انجام عمل زاویه دارکردن صورت به طور سرپایی و با بیحسی موضعی در مطب قابل انجام است . کل پروسه بیش از یکساعت زمان نمی برد و از همان لحظه فرد میتواند به فعالیت روزانه بازگردد .

 

Call Now Buttonتماس