جراحی ابرو

جراحی زیبایی ابرو

افتادگی ابرو ناشی از عوامل مختلف است و روی زیبایی ابرو و چشم تاثیر عمده دارد . زیبایی ابروها برای مردان و زنان متفاوت است . بعلت بالا رفتن سن و شل شدن بافت های نگهدارنده پوست در نواحی ابرو پیشانی و بخش فوقانی صورت پوست قوام خود را ازدست داده و افتادگی پوست در این نواحی مشاهده می شود. افتادگی ابرو باعث آویزان شدن پوست در پلک ها می شود که منجر به تظاهر همزمان افتادگی پلک و پف پلک می شود .

شکل نرمال ابرو به گونه ، به‌ نحوی که ابتدا و انتهای آن در یک سطح و وسط ابرو بالاتر باشد ، باعث ایجاد حس اعتماد به نفس و جوانی در خانم‌ها می‌شود . عمل جراحی بالا بردن ابرو   شکلی از جراحی‌های زیبایی است که این اعتماد به نفس را به ارمغان می‌آورد . افزایش سن و شل شدن عضلات ، باعث افتادگی ابرو می‌شود. از این‌رو برای زیبایی و جوان‌سازی خانم‌ها، عمل جراحی بالا بردن ابرو توسط متخصص زیبایی انجام می‌گیرد . این عمل با جدیدترین روش‌ها به صورت آندوسکوپی یا جراحی باز و یا در بسیاری از موارد از طریق تزریق ژل ، چربی و بوتاکس از طریق بالا کشیدن ابروها به‌خصوص دم ابرو یا گوشه ابرو و در کل تغییر موقعیت ابرو انجام می‌شود . در این مقاله به طور مختصر به روش جراحی بالا کشیدن ابرو اشاره می‌کنیم.

جراحی بالا کشیدن ابرو

عمل بالا کشیدن ابرو یا لیفت پیشانی ، برای جوانسازی پوست بالای ابرو انجام می‌شود و ظاهر شاداب‌تری در چهره فرد ایجاد می‌کند. با حذف چروکیدگی‌ها، حرکات طبیعی پوست پیشانی بهتر نمایان می‌شود . در عمل بالا کشیدن ابرو ، پوست‌های اضافه و افتاده بالای چشم و پیشانی حذف می‌شوند و عضلات و بافت‌های زمینه‌ای پوست در موقعیت مناسب‌تری قرار می‌گیرند . عمل بالا کشیدن ابرو ، افتادگی ابرو را ترمیم می‌کند ، فرورفتگی‌های عمیق پوست را از بین می‌برد و پوستی نرم‌تر و جوان‌تر در یک سوم بالایی صورت ایجاد می‌کند .

مرحله اول-بی‌حسی
در ابتدا، بی‌حسی ایجاد می‌شود تا بیمار طی انجام کار احساس راحتی داشته باشد . ممکن است جراح از آرام بخش وریدی یا بیهوشی عمومی برای جراحی بالا کشیدن ابرو استفاده کند.

مرحله دوم-برش جراحی

بالا کشیدن ابرو روش‌های مختلفی دارد :

• برش آندوسکوپیک : برخی جراحان ترجیح می‌دهند جراحی را از طریق چند برش کوچک که در میان موهای سر پنهان است ، انجام دهند . در این روش ، از یک آندوسکوپ (لوله‌ای نازک با یک دوربین در انتها) و ابزارهای خاصی استفاده می‌شود . این ابزارها از راه شکاف‌های ایجاد شده در پوست سر، وارد می‌شوند . این روش اجازه می‌دهد موقعیت بافت‌ها و عضلات زیر پوست به‌خوبی تنظیم شود و چروکیدگی‌ها و فرورفتگی‌های پیشانی محو شوند.
• برش کرونال : در یک روش دیگر ، بالا کشیدن ابرو از طریق برش کرونال (تاجی شکل) انجام می‌شود . برش کرونال ، گوش تا گوش و در عرض سر ایجاد می‌شود. سپس پوست پیشانی کشیده شده و ماهیچه‌ها به صورت دلخواه تنظیم می‌شوند . این نوع برش، به‌خوبی در زیر موهای سر پنهان می‌شود.
• برای خانم‌هایی که پیشانی خیلی بلندی دارند ، یک برش قدامی در بالای پیشانی در امتداد محل رویش موها توصیه می‌شود. این روش بالا کشیدن ابرو ، بدون این که بلندی پیشانی و محل رویش موها را تغییر دهد ، انجام می‌شود . محل برش جراحی در این روش نسبت به روش‌های قبلی قابل مشاهده‌تر است؛ اما می‌توان آن را در زیر موهای جلوی سر پنهان نمود.

نکاتی که بیمار باید قبل و بعد از عمل بداند ؟

  • از 2 هفته قبل از عمل سیگار نکشید و تا 2 هفته بعد از عمل هم سیگار نکشید .
  • چنانچه قبلا عملی روی پلک یا ابروی خود انجام داده اید جراح را آگاه کنید .
  • با تزریق بوتاکس یا dysport بدون جراحی ، قسمت های خارجی ابرو به طور موقت بالا کشیده می شوند و تا 6 هفته بعد نمی توان جراحی کرد.
  • آنتی بیوتیک تجویزی را تا 1 هفته بعد از عمل استفاده نمایید.
  • تا 48 ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد استفاده نمایید.
  • از 10 روز قبل و تا ده روز بعد از داروی اسپرین و ایندومتاسین و ... استفاده نکنید . برای درد از استامینوفن استفاده کنید.
  • بخیه ها تا 1 هفته بعد از عمل کشیده خواهند شد.

افراد مناسب برای بالا کشیدن ابرو

افرادی با سن ۴۰ تا ۶۰ سال که به دنبال زیبایی و ظاهری جوان تر هستند ، عمل بالا کشیدن ابرو یک راه حل برای بر طرف کردن شیارها و چروک های عمیق بالای چشم و پیشانی است . همچنین این عمل برای افرادی با سن کمتر نیز که آثار پیری زودرس را در چهره خود مشاهده می کنند، یک راه حل مناسب است. مناسب ترین افراد برای بالا بکشیدن ابرو (لیفت ابرو) کسانی هستند که به لحاظ جسمانی در سلامت کامل به سر می برند.

همچنین افرادی که از لحاظ سلامتی دچار مشکلی هستند، به طور مثال در صورت داشتن پوست کلوئیدی و داشتن زخم های کلوئیدی روی پوست باید در اولین فرصت به کلینیک مراجعه کنند و با دکتر مشورت کنند. انجام این عمل برای افرادی که ابروهای آنها به تازگی شروع به افتادن کرده است یا افرادی که به دنبال انجام یک لیفت ظریف هستند می‌تواند ایده‌آل باشد. همچنین انجام این عمل برای افرادی که تمایل به رفتن زیر تیغ جراحی ندارند یا شرایط مناسب برای انجام عمل‌های جراحی را ندارند نیز می‌تواند مناسب باشد.

جراحی زیبایی ابرو (لیفت ابرو)

درمان قطعی عمل جراحی لیفت ابرو ( لیفت آندوسکوپی ابرو ) با یا بدون عمل بلفاروپلاستی ( جراحی پف پلک ) و یا جراحی افتادگی پلک می باشد . لیفت ابرو بدون جراحی قابل انجام است . مثلا لیفت ابرو با نخ , لیفت ابرو با لیزر و لیفت ابرو با بوتاکس را میتوان انجام داد . کشیدن ابرو با این روش ها تا 3-4 ماه دوام دارد . در لیفت ابرو با نخ هزینه  و عوارض لیفت ابرو با نخ سبب شده است که بسیاری از جراحان پلاستیک و بخصوص جراحان زیبایی چشم این روش را انجام ندهند .

Call Now Buttonتماس